دوره تحلیلگری مالی و سرمایه‌گذاری

مجتمع فنی نخبگان به عنوان اولین طراح و برگزارکننده “دوره آمادگی آزمون CFA در ایران”، ضمن بالا بردن سطح دانش علاقمندان در حوزه مالی و سرمایه‌گذاری، شما را برای حضور قدرتمند در این آزمون یاری می‌کند.

سرمایه‌گذاری در بورس همراه با تحلیل ویژگی‌های شخصیتی به روش MBTI به شما کمک می‌نماید تا در خصوص نحوه معاملات، شخصیت‌شناسی و رفتارشناسی معامله‌گران و سودآوری سهام یک شرکت اطلاعات لازم را بدست آورید. اگر تمایل به سرمایه‌­گذاری و کسب سود از پربازده‌ترین بازار سرمایه‌گذاری را دارید و تاکنون سوالات زیر برای شما بوجود آمده است، این دوره در یادگیری این مهارت به شما کمک خواهد نمود.

آیا تاکنون برای شما پیش آمده است که بخواهید یک صورت مالی را مورد تحلیل قرار دهید اما ندانید کار را از کجا باید شروع کرد؟
آیا واژه‌های «تحلیل افقی و تحلیل عمودی» را شنیده‌اید، اما مفهوم و کاربرد آنها در ارزیابی سهام شرکت‌ها را نمی‌دانید؟
آیا اهمیت محاسبه و تحلیل نسبت‌های مالی را می‌دانید، اما شیوه محاسبه و روش تحلیل آنها را نمی‌دانید؟
سناریوهای تعریف شده در تحلیل‌های مختلف را دیده‌اید، اما شیوه طراحی سناریو و محاسبه سود تعدیلی برای هر سناریو را نمی‌دانید؟
اگر حتی پاسخ یکی از این سوالات مثبت است، مطمئن باشید کارگاه “سرمایه‌گذاری در بورس” کمک چشمگیری به شما خواهد کرد.

چرا سرمایه‌گذاری در بورس؟

یکی از نکاتی که در بیشتر دوره‌های آشنایی با شیوه‌های تحلیل سهام مغفول مانده و کمتر به آن پرداخته شده است، سناریونویسی و ارتباط آن با تحلیل بنیادی است. در کارگاه از “سرمایه‌گذاری در بورس” تلاش شده است، شیوه «تجزیه» و پس از آن «تحلیل» ترازنامه و صورت سود و زیان، با زبان بسیار ساده و به دور از تکرار واژه‌های تخصصی، به علاقه‌مندان بورس و بازار سرمایه توضیح داده شود، و سود تعدیلی هر سهم بر اساس سناریوهای تعدیلی محاسبه شود.

پس از گذراندن کارگاه “سرمایه‌گذاری در بورس همراه با تحلیل ویژگی‌های شخصیتی به روش MBTI” قادر خواهید بود، پیش از سرمایه‌گذاری در سهام شرکت‌ها پتانسیل‌ها و تهدیدهای شرکت را شناسایی و شرایط سهام شرکت‌هایی که برای خرید معرفی می‌شوند را ارزیابی کنید. پس از خبره شدن در تجزیه و تحلیل صورت مالی، سناریونویسی و محاسبه سود تعدیلی، سهامداران قادر خواهند بود، قدم‌های اولیه برای انتخاب سهام شرکت‌های بورسی و فرابورسی را بردارند و بدون نیاز به کانال‌های شبکه‌های مجازی، فعالیت حرفه‌ای خود در بازار سرمایه را آغاز کنند.

مخاطبان دوره

  • تمامی علاقمندان به سرمایه‌گذاری در بازار بورس و اوراق بهادار

سرفصل‌های دوره

  • دریافت اطلاعات از سایت رسمی بورس اوراق بهادار ؛
  • دریافت اطلاعات از سامانه کدال؛
  • استخراج میزان تولید، فروش و بهای تمام‌شده دوره‌ای شرکت‌های تولیدی؛
  • تحلیل افقی و عمودی ترازنامه و صورت سود و زیان؛
  • محاسبه و تحلیل نسبت‌های مالی مورد نیاز؛
  • طراحی سناریو؛
  • پیش‌بینی سود و زیان هر سهم بر اساس سناریوهای طراحی شده؛
  • شخصیت‌شناسی.

طول دوره 20 ساعت مبلغ دوره14000000ریال

اساتید مجتمع نخبگان زنجان