کارگاه آموزشی راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب

کارگاه آموزشی راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب

نام دوره آموزشی

راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب

دوره انتخاب همسر | چرا، چگونه و با چه کسی ازدواج کنیم؟

یکی از سوالات خیلی رایج در بین جوانان در زمان ازدواج این است که چه فردی را باید برای زندگی انتخاب کنیم؟ یا اصلا چرا باید ازدواج کنیم؟ آن فرد چه ویژگی های باید داشته باشد که بتوانیم در آرامش سالیان سال در کنارش زندگی کنیم؟

خیلی از جدایی ها و طلاق هایی که مدتی بعد از از ازدواج انجام میگیرد، به علت همین عدم شناخت و عدم آگاهی است که طرفین از هم دارند. در این دوره ، علمی‌ترین و به روز ترین روش‌های انتخاب مناسب همسر تشریح شده است.

پس از اتمام این دوره با دیدی باز و آگاهی بالا می‌توانیم شریک زندگی مان را انتخاب کنیم و یا در انتخاب همسر به فرزندانمان کمک کنیم تا در آینده زندگی مشترکشان دچار شکست نشود.

تاثیرگذارترین عامل طلاق، انتخاب اشتباه شریک زندگی است!

 

آمار طلاق‌های رسمی و طلاق‌های غیررسمی و یا عاطفی در جامعه امروز، بسیار بالاست. لازم نیست تا به دادگاه خانواده بروید یا در محضرهای ازدواج و طلاق باشید تا متوجه این موضوع شوید. کمی به اطرافتان با دقت بیشتری نگاه کنید، قطعا زن و شوهرهایی را می‌بینید که هنوز چند سالی از ازدواجشان نگذشته است که یا از هم جدا شده‌اند و یا بدون هیچ احساس خوشایندی فقط و فقط در کنار یکدیگر زندگی می‌کنند و به نوعی طلاق عاطفی گرفته‌اند.

هر فردی برای ازدواج معیارها و ملاک‌هایی دارد که به گمان خودش منطقی و اصولی به نظر می‌رسد، اما حقیقت این است که حتی منطقی‌ترین ملاک‌های ازدواج هم ممکن است با تصورات اشتباه طرفین و باورهای نادرست ترکیب شود و باعث بسته‌شدن چشم‌ها بر روی حقایق گردد.

برای کاهش درصد خطا و افزایش احتمال موفقیت در انتخاب، احتیاج به راه‌کارهایی است که به فرد در انتخاب همراه مناسب جهت زندگی آینده‌اش کمک کند. بدیهی است که یک انتخاب صحیح نیازمند شناخت کامل شخص از خود و ویژگی‌های همسر آینده‌اش خواهد بود. اگر شناخت دقیق از خواسته‌های خود از همسر آینده‌‌تان نداشته باشید، احتمال پشیمانی در آینده از انتخاب‌تان، بسیار محتمل و قابل پیش‌بینی خواهد بود.

 اگر آگاهانه انتخاب کنیم و ازدواج موفقی داشته باشیم، آنگاه 

ازدواج یکی از مهم‌ترین و سرنوشت سازترین انتخاب‌هایی است که هر فرد در طول زندگی خود با آن روبرو می‌شود. این انتخاب مهم، مستلزم آگاهی و آموزش‌هایی است که عدم توجه به آن ممکن است عوارض وخیمی را به همراه داشته باشد.

خیلی‌ها وقتی وارد زندگی مشترک می‌شوند، برایشان سوال‌های مختلفی درباره ماهیت و درست‌بودن انتخاب‌شان پیش می‌آید. در ادامه به 14 نشانه و ویژگی ازدواج‌های موفق اشاره می‌کنیم:

 1.  با شریک زندگی‌تان به صورت آزادانه و صادقانه حرف می‌زنید، دقیقا مثل یک دوست واقعی.
 2.  اوقات زیادی را با هم می‌گذرانید؛ اما هر کدام می‌توانید علاقه‌مندی‌های خود را داشته باشید و زمانی را با دوستان‌تان بگذرانید.
 3.  اختلاف نظر در یک زندگی مشترک، طبیعی است اما هدف اصلی شما، فهمیدن نظرات طرف مقابل برای بهبود رابطه است نه گرفتن امتیاز از یکدیگر!
 4.  یکدیگر را بر اساس ارزش‌ها و معیارهایی که اکنون وجود دارد می‌پذیرید نه چیزهایی که در آینده ممکن است یک نفر به آن تبدیل شود.
 5.  در زندگی مشترک شما، همه تصمیم‌ها  فردی و یک طرفه گرفته نمی‌شود، نه شما و نه همسرتان! بلکه با هم تصمیم می‌گیرید.
 6.  شما با همه مشکلات کوچک و بزرگ زندگی‌تان، از باهم بودن و کنارهم بودن لذت می‌برید و شاد هستید.
 7.  با همه پستی‌ها و بلندی‌های زندگی، زندگی متعادلی دارید و آن‌ را در جهت تحقق اهداف‌تان مدیریت می‌کنید.
 8.  چون همسرتان را دوست دارید با او با نهایت مهربانی و ادب صحبت می‌کنید و در همه حال همچون یک دوست واقعی کنار او هستید.
 9.  به شریک زندگی‌تان بیشتر از چشمانتان اطمینان و اعتماد دارید و هیچ رمز و رازی در زندگی شما از او پنهان نیست.
 10.  در زندگی حرف‌هایی می‌زنید که قصدی از آن ها ندارید و سوء تعبیر می‌شود. بدون نگرانی از سوءاستفاده همسرتان از او عذرخواهی می‌کنید.
 11.  رابطه جنسی بخش بسیار مهمی از زندگی مشترک شماست، اما همه آن نیست.
 12.  منزل شما امن‌ترین مکان دنیای شماست، می‌توانید بدون نگرانی با شریک زندگی‌تان حرف بزنید و مشکلات‌تان را با او در میان بگذارید.

مدت دوره : 16 ساعت

جهت حضور درکلاسهای مجتمع نخبگان وهماهنگی درکلاسها باشماره 09109710638 - 02433544688 -09192410484 تماس فرماییدبرچسب ها

کارگاه آموزشی راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب   کارگاه آموزشی راهکارهای انتخاب همسر و ساختن یک زندگی خوب   زندگی موفق   خانواده موفق   کارگاه روانشناسی در زنجان   کارگاه ازدواج در زنجان   انتخاب موفق همسر   تشکیل زندگی     

اساتید مجتمع نخبگان زنجان