کارگاه آموزشی ذهن آگاهی، آرامش درون

کارگاه آموزشی ذهن آگاهی، آرامش درون

نام دوره آموزشی:ذهن آگاهی،آرامش درون

نیاز جامعه به آموزش ذهن آگاهی

حتما برای شما هم پیش آمده که گاهی افکار مختلف شما را احاطه می کنند، احساساتتان به هم می ریزد یا رضایت خاطر از زندگی ندارید. در این صورت ذهن شما هر لحظه محصولی ذهنی ایجاد می کند که درگیری هایتان را بیشتر می کند. استرس، به هم ریختگی ذهنی، عدم تمرکز و ترس از جمله مسایلی است که بسیاری از مردم با آن ها درگیر هستند. تکنیک های ذهن آگاهی به طرز چشمگیری به رهایی از این هیجانات کمک می کند.

ذهن آگاهی ریشه در عرفان و آموخته های شرق و از جمله مولانا دارد ولی امروزه در مراکز روانشناسی معتبر دنیا به صورت مدونی آموزش داده می شود و نتایج بسیاری از این رهگذر به دست آمده است که در سلامتی، آرامش و افزایش عزت نفس افراد کمک زیادی می کند.

ذهن آگاهی چیست؟

برای مفهوم  ذهن آگاه ، تعارف زیادی ارائه شده است که همه آن ها در موارد زیر مشترک هستند:

ذهن آگاهی یعنی بودن در لحظه حال و پذیرش آن چه در حال اتفاق است و تجربه هیجانات اکنون خود. بر این اساس ذهن آگاهی شامل بودن در لحظه حال، پذیرش تجربیات و عدم مقاومت می باشد

برای این که با مفهوم ذهن آگاهی چیست؟ بیشتر آشنا شوید تصور کنید در جایی نشسته اید و چشمه ای در جلوی شما جریان دارد و درون آن آبی در حال حرکت است که گاهی برگی هم درون آن می افتد و چشمه با آن برگ نمی جنگد بلکه چشمه به حرکت خود ادامه می دهد. در این جا شما مشاهده گر چشمه بوده اید و فقط عبور آن را نگاه کرده اید. ذهن ما هم همین گونه است. دائما در حال حرکت است و افکار مختلفی مثل آن برگ ها درونش می افتند. شما در ذهن آگاهی مشاهده گر می شوید.

نمونه ای از تکنیکهای ذهن آگاهی

چشم های خود را ببندید و برای دقایقی به نفس خود توجه کنید. نیازی نیست نوع نفس کشیدن را تغییر دهید، بلکه فقط مشاهده گر تنفس خود باشید. این تمرین را برای دقایقی انجام دهید. هدف این تمرین این است که ذهن شما بر بدن شما استوار شود. از آن جایی که ذهن دائما مثل اسب سرکش فرار می کند و به جاهای مختلفی می رود چنین تمرینی ذهن را بر بدن متمرکز می کند.

آگاهی در ذهن آگاهی

در طول روز افکار مختلفی به ذهن ما خطور می کند و اگرذهن آگاه  باشیم از حضور آن ها آگاه می شویم ولی درگیرشان نمی شویم منظور این است که از افکار، احساسات و حتی حواس چندگانه خود آگاه هستیم.

جهت حضور درکلاسهای مجتمع نخبگان وهماهنگی درکلاسها باشماره 09109710638 - 02433544688 -09192410484 تماس فرماییدبرچسب ها

کارگاه آموزشی ذهن آگاهی در زنجان   کارگاه آرامش در زنجان   کارگاه حس خوب   کارگاه آگاهی و آرامش  

اساتید مجتمع نخبگان زنجان