آموزش زبان روسی

آموزش زبان روسی

شش زبان رسمی بین‌المللی وجود دارند که زبان روسی از جمله آن‌ها است که از لحاظ وسعت در جهان، مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. در دنیای مدرن، هر ساله علاقه‌مندان به زبان روسی در حال افزایش است. بنابراین جای هیچ‌گونه تعجبی نیست که بیشتر خارجی‌ها به یادگیری این زبان می‌پردازند. به دلیل ویژگی شغلی و حرفه‌ای کشور روسیه، امروزه تعدادی از شرکت‌های خارجی یادگیری این زبان را به عنوان الزامات برای کارمندان به شمار می‌آورند. دانشگاه فلوریدا یک مقاله جالب با عنوان 10 دلیل برای یادگیری زبان روسی منتشر کرده است که این نگارش با هدف علاقه‌مند کردن متقاضیان و جذب آن‌ها به زبان‌های اسلاو انجام شده است.

لازم به ذکر است که استدلال‌های ارائه شده در متن چاپ شده، توسط طرف خارجی مطرح شده است، نه یک طرف روسی. در این جا به چند مورد از ده مورد ذکر شده می‌پردازیم و با دقت آن ها را در نظر می‌گیریم:

  • اولین استدلال بیان شده در این مقاله این بود که افرادی که زبان روسی را می‌آموزند و به این زبان تسلط دارند، می‌توانند در دستگاه‌های دولتی به کار گرفته شوند.
  • در این مقاله نویسندگان به اهمیت نقش روسیه در سیاست جهانی اشاره کردند و روسیه را به عنوان یک قدرت جهانی برشمردند.
  • سازمان فضایی روسیه هنوز جایگاه قدرت خود را حفظ کرده است (کسانی که علاقه‌مند به رشته هوافضا هستند، می‌توانند این کشور را برای تحصیل خود انتخاب کنند).
  • برخی کارشناسان در حوزه صنعت بر این باور هستند که تا حدود سال 2030، روسیه نیمی از گاز کل اروپا را به دست خواهد گرفت.
  • نویسندگان در این مقاله به نقش مهم روسیه در توسعه و پیشرفت علم و تکنولوژی اشاره کردند.
  • یکی دیگر از دلایلی که باید زبان روسی را یاد گرفت وسعت این زبان در جهان است. نویسندگان این مقاله در تایید سخن خود، آماری را ارائه دادند که طبق این آمار حدود 270 میلیون نفر در جهان به زبان روسی صحبت می‌کنند.
  • برای پیوستن و دستیابی به فرهنگ غنی زبان روسی و استفاده از آثار هنرمندان روسی و همچنین مطالعه آثار نویسندگان برجسته روسی مانند: پوشکین، داستایفسکی و همین طور تولستوی و دیگر هنرمندان و نویسندگان روس زبان، باید به این زبان مسلط بود.

همچنین در این پایان‌نامه بیان شده است: آن دسته از دانشجویانی که این زبان را آموخته‌اند، شانس بیشتری برای دستیابی به حوزه‌هایی مانند: تجارت، حقوقی، پزشکی و... دارند و یکی از دلایل مهمی که ما ایرانیان هرچه سریع‌تر باید به این زبان مسلط شویم، این است که شاهد گسترش روابط تجاری و فرهنگی بین کشور خود با کشور پیشرفته روسیه هستیم.

بنابراین روز به روز نیاز به نیروی مسلط بر این زبان در حوزه‌های اقتصادی، سیاسی و مذهبی و همین‌طور بازرگانی در حال افزایش است. از طرفی با یادگیری این زبان با بیشتر کشورهای حوزه شمالی ایران می‌توان به راحتی ارتباط برقرار کرد و همین‌طور برای زبان آموز امکان تحصیل در بهترین دانشگاه‌های روسیه فراهم می‌آید.

این مجتمع شامل موضوعاتی مانند: حروف زبان روسی، حروف نوشتاری و چاپی در زبان روسی، دسته‌بندی حروف زبان روسی، حروف صدادار و بی صدا و طبقه‌بندی آن‌ها به صورت سخت و نرم، جایگاه تکیه در زبان روسی، انواع اسم‌ها، جنسیت اسم‌ها در حال مفرد و جمع بستن اسم‌ها، انواع صفت‌ها در زبان و انواع ضمایر در زبان روسی است.

1. آموزش زبان روسی – مقدماتی تا پیشرفته(کودکان - نوجوانان - بزرگسالان )

تلفن هماهنگی 33466877- 024   33544688- 024   33455453- 024برچسب ها

آموزش زبان روسی زنجان(دکتر وحید مرصعی)  

اساتید مجتمع نخبگان زنجان