کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری

کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری

تربیت کودکان، بر روی سلامت جامعه در آینده تاثیر می گذارد. اینکه شما بتوانید فرزند سالمی را تحویل جامعه دهید، نه تنها از نظر فعالیت اقتصادی در کشور بسیار سازنده خواهد بود بلکه در امر تشکیل خانواده نیز موفق بوده و بهداشت روانی جامعه حفظ می شود. به عبارت کلی نتیجه زحمات شما برای تربیت کودک، از نوجوانی به بعد خود را نشان خواهد داد. اگر درست عمل کرده باشید، فرزند صالح و موفق خواهید داشت که با افتخار می کنید. به همین دلیل است که آموزشی و یادگیری مهارت های فرزندپروری اهمیت زیادی پیدا کرده است.

آشنایی با چند مهارت فرزندپروری

 • مهارت توجه کردن

یکی از روش های تشویق فرزندان به انجام رفتارهای مناسب، تقلید کردن از رفتار آن ها است. وقتی  کودک ببیند پدر و مادرش که از او بزرگتر هستند، از رفتار او تقلید کرده و آن را انجام می دهند، تشویق می شود برای اینکه از این پس کارهایی انجام دهد که بیشتر بتواند توجه پدر و مادر را به خود جلب کند و رفتار آن ها را شبیه به خود کند.

 • مهارت پاداش دادن

والدین باید بدانند در چه زمان و به چه صورت، از مهارت پاداش دادن استفاده کنند. فرزند خود را برای دریافت پاداش، مشتاق کنید اما این بدان معنا نیست که آستانه تحمل او را امتحان کنید. اگر در تشویق و پاداش دادن دیر کنید، انگیزه کودک از بین می رود. بنابراین این مهارت ر بسیار مهم بوده و نقش تحریک کنندگی بالایی دارد.

 • مهارت نادیده گرفتن

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که والدین مرتکب می شوند این است که مدام رفتار نامناسب فرزند را به رخ او کشیده و او را سرزنش می کنند. این بدترین اتفاقی است که در تربیت کودک می تواند رخ بدهد. فرزند شما ذهنیت بدی از شما پیدا کرده و از این پس، اگر کار خطایی انجام دهد، به دلیل ترس از سرزنش شدن ترجیح می دهد اشتباه خود را بازگو نکند.

آیا می دانید این کار، چه خطراتی را در آینده برای فرزند خواهد داشت؟ اگر او در جامعه دچار مشکل شود به چه کسی باید اعتماد کرده و صحبت کند. بنابراین نادیده گرفتن، به عنوان یکی از مهارت های  فرزندپروری جایگاه ویژه ای دارد چرا که مرز بین نادیده گرفتن و گوشزد دادن، بسیار باریک است. والدین نباید افراط و  تفریط کنند

نادیده گرفتن بیش از حد نیز باعث می شود فرزند شما از این پس ترسی برای اشتباه کردن نداشته و حتی عمدا، اموری را انجام دهد که خوشایند شما نیست. بنابراین رفتارهای زیر باید نادیده گرفته شوند:

 • جیغ زدن
 • گریه کردن بی دلیل
 • قشقرق راه انداختن
 • داد و فریاد کردن برای رسیدن به خواسته های شخصی
 • استفاده از رفتارهای نامناسب برای جلب توجه کردن
 • کارگاه مهارت های فرزندپروری درمجتمع نخبگان زنجان

  خوشبختانه امروزه مردم کشور به موضوعات و مباحث علم روانشناسی، اهمیت بیشتری می دهند. چرا که درک می کنند مسائل روانی به راحتی می تواند شرایط زندگی خود و دیگران را تغییر دهد. یکی از موضوعاتی که در این زمینه مطرح است، مهارت های فرزندپروری است. غالب والدین تصور می کنند می توانند فرزند خوبی را تربیت کرده و به جامعه تحویل دهند اما کافی است یک جلسه با آن ها صحبت کنیم تا متوجه نقاط ضعف آن ها در امور تربیتی گردیم.

  اگر شما به عنوان والدین کودک، مهارت های فرزندپروری را به خوبی آموزش ببینید، در واقع نسل خوبی را برای خود رقم خواهید زد. از دیگر خدمات مجتمع نخبگان زنجان، می توان به برگزاری کارگاه مهارت های فرزندپروری اشاره نمود که در طول سال در چندین جلسه ارائه می شود. متخصصین ما از متدهای پیشرفته و روش های نوین برای آموزش مهارت های فرزندپروری استفاده کرده و سعی می کنند شرایط واقعی فرزندان را به عنوان مثال های کاربردی آموزش دهند تا برای والدین، بیشتر قابل درک باشد

 • طول دوره: 16 ساعت

  شهریه دوره: 480/000 تومان

 •  


برچسب ها

کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری   کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری   تربیت فرزند   تربیت والدین   مشاوره و آموزش   فرزند پروری   کارگاه روانشناسی در زنجان   کارگاه فرزند پروری در زنجان   کارگاه های تربیت کودک   برترین کارگاه های روانشناسی در زنجان   کارگاه آموزشی مهارت های فرزندپروری   تربیت فرزند   تربیت والدین   مشاوره و آموزش   فرزند پروری   کارگاه روانشناسی در زنجان   کارگاه فرزند پروری در زنجان   کارگاه های تربیت کودک   برترین کارگاه های روانشناسی در زنجان