شما اینجا هستید:   خانه

طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی

اپلیکیشن ها در زندگی ما نقش بسیار مهم و کاربردی دارند به طوری که ما اکثر کارهای روزمره خودمان را از طریق همین اپلیکیشن ها انجام می دهیم. اپلیکیشن ها نرم افزارهای کاربردی هستند که انواع مختلفی دارند و در هر تلفن همراه هوشمندی چندین اپلیکیشن وجود دارد که فرد با توجه به نیازها و کارهای خود آن ها را در تلفن همراه خود نصب می کند. این روزها اپلیکیشن ها در تسریع انجام کارهای روزانه کمک زیادی به ما می کند و در کمترین زمان ممکن می توان با تلفن همراه و اپلیکیشن ها اکثر کارهای غیر حضوری را انجام داد.

زمانی که از اپلیکیشن ها توسط کاربران استقبال فراوانی شد، اکثر شرکت ها سرمایه گذاری های زیادی برای این پروژه انجام دادند و دست به طراحی و توسعه اپلیکیشن ها زدند. برای طراحی و توسعه اپلیکیشن باید به زبان های برنامه نویسی تسلط داشته باشید. بسیاری از کسانی که به زبان های  مانند سی شارپ، C و جاوا تسلط دارند، در زمینه طراحی و توسعه اپلیکیشن فعالیت می کنند. این روزها طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی به یک شغل پر طرفدار با درآمد بسیار خود تبدیل شده است و اکثر شرکت ها نیروهای جوان و با استعداد را جذب می کنند.

امروزه در هر کسب و کار پیشرفته ای حداقل یک اپلیکیشن خصوصی و کاربردی دیده می شود که برای ارائه خدمات بهتر به مشتریان طراحی شده است و همچنین با نصب یک اپلیکیشن بر روی تلفن همراه می توانید همزمان چندین کار را انجام دهید بدون این که از منزل خود خارج شوید. به عنوان مثال، اپلیکیشن های همراه بانک که در سال های اخیر به فراوانی از آن ها استقبال شده است، یک تحول بسیار بزرگ در عرصه بانک ها به وجود آورد. در گذشته مردم برای انتقال وجه از یک حساب به حسابی دیگر باید به بانک مراجعه می کردند و زمان زیادی صرف انجام این کار می شد.

بعدها دستگاه های خودپرداز توسط بانک ها ارائه شد ولی باز هم مردم برای انجام امور بانکی خود مجبور به ترک منزل و یا محل کار خود بودند و این باز هم زمان زیادی را شامل می شد. اما امروزه با نصب یک اپلیکیشن می توان بسیاری از کارهای بانکی را در کمتر از چند دقیقه انجام داد و این به لطف اپلیکیشن های تلفن همراه می باشد. این فقط یک مثال برای اهمیت اپلیکیشن ها بود و هزاران اپلیکیشن کاربردی وجود دارند که به تنهایی می توانند کارهای روزمره ما را انجام دهند.

زبان های برنامه نویسی برای طراحی اپلیکیشن

اگر به مباحث توسعه و طراحی اپلیکیشن با برنامه نویسی علاقمند هستید، می توانید با یادگیری یکی از زبان های برنامه نویسی در این حوزه کار خود را شروع کنید. به طور مثال زبان های برنامه نویسی C، سی شارپ، جاوا و پایتون از بهترین زبان های برنامه نویسی جهت طراحی و توسعه اپلیکیشن ها می باشد. انتخاب زبان برنامه نویسی در طراحی اپلیکیشن بسیار مهم است و هر زبان برنامه نویسی ویژگی ها و قابلیت های خاص خود را دارد که قبل از آموزش آن ها بهتر است در مورد زبان های برنامه نویسی تحقیق کنید.

چندین ماه طول می کشد تا به خوبی به زبان برنامه نویسی مورد نظر خود مسلط شوید و برای همین باید در انتخاب زبان برنامه نویسی انتخاب درستی داشته باشید چرا که در صورت نارضایتی از انتخاب خود، باید چندین ماه دیگر برای آموزش زبان برنامه نویسی جدید وقت بگذارید و باید دوباره تلاش کنید. مجتمع فنی تهران نمایندگی انقلاب برگزار کننده دوره های آموزش برنامه نویسی می باشد و شما در هر کدام از دوره هایی که عقلامند می باشید می توانید ثبت نام کنید. در ادامه به بازار کار طراحی و توسعه اپلیکیشن می پردازیم و این که چه زبان برنامه نویسی می توان در این حوزه مشغول به کار شد.

جایگاه برنامه نویسی اپلیکیشن در ایران

 

برنامه نویسی تخصصی است که با یادگیری آن می توانید در چندین حوزه تخصصی مشغول به کار شوید که یکی از آن ها طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی می باشد که طرفداران بسیاری هم دارد. برای طراحی و توسعه یک اپلیکیشن، علاوه بر مسلط بودن به یکی از زبان های برنامه نویسی، لازم است تا همیشه ایده ها و خلاقیت های جذاب و کاربردی داشته باشید که به توسعه اپلیکیشن کمک زیادی بکند و کاربران اپلیکیشن هایی را انتخاب می کنند که بیشترین کارایی را برای آن ها داشته باشد.

برنامه نویسی اپلیکیشن در ایران در حال توسعه می باشد و در سال های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته است و بسیاری از کسب و کارها و مشاغل برای گسترش کسب و کار خود بر روی اپلیکیشن ها سرمایه گذاری کرده اند که باعث شده خدمات خود را به صورت گسترده تر به کاربران خود ارائه دهند. با این حال هنوز هم این حرفه در ایران جای پیشرفت دارد و این به دست برنامه نویسان جوان و با استعداد تحقق پیدا می کند.

علاوه بر جایگاه قابل قبول برنامه نویسی اپلیکیشن در ایران، با این حرفه می توان درآمد بسیار خوبی به دست آورد. برنامه نویسی به دلیل این که یک شغل تخصصی به شمار می رود، در دسته شغل های پر درآمد قرار گرفته است و البته این بستگی به میزان سواد افراد و همچنین استعداد آن ها در این زمینه دارد و بسیاری از برنامه نویسان اپلیکیشن با فعالیت در این زمینه به سرمایه مناسبی دست پیدا کرده اند.

بازار کار طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی

طراحی و توسعه اپلیکیشن های اندروید

 

اندروید سهم بسیار زیادی از بازار اپلیکیشن را به خود اختصاص داده است و همچنین اکثر کاربران در جهان از تلفن های هوشمند با سیستم عامل اندروید استفاده می کنند. تنوع در اپلیکیشن های اندروید فوق العاده زیاد می باشد و شرکت های زیادی هم در داخل ایران سرمایه گذاری های زیادی در همین موضوع انجام داده اند. این روزها اکثر شرکت های خدماتی برای این که کاربران راحت تر بتوانند از خدمات آن ها استفاده کنند، دست به طراحی اپلیکیشن تخصصی زده اند و آن را به صورت رایگان در اختیار کاربران قرار می دهند.

برای طراحی اپلیکیشن های اندروید باید دوره های آموزش برنامه نویسی موبایل را پشت سر بگذارید. در بخش آموزش برنامه نویسی موبایل شما می توانید در دوره اندروید شرکت نمایید و هر آن چه لازم است تا درباره این حرفه یاد بگیرید در این دوره به شما آموزش داده می شود. زبان برنامه نویسی اندروید توسط گوگل توسعه داده شد است و به صورت متن باز می باشد و نکته مهم این است که با یادگیری این زبان علاوه بر برنامه نویسی موبایل می توانید در حوزه های دیگری که مربوط به اندروید می باشد، مشغول به کار شوید.

طراحی و توسعه اپلیکیشن های IOS

 

اگر علاقمند هستید که در سیستم عامل IOS مشغول به کار شوید، باید زبان مربوط به آن را آموزش ببینید. معمولا زبان رسمی سیستم عامل IOS، زبان swift می باشد که به کمک همین زبان می توان اپلیکیشن های سیستم عامل IOS را طراحی کرد. IOS یک زبان مستقل می باشد که با برخی دیگر از زبان های برنامه نویسی مانند C و C++ سازگاری دارد. IOS هم جزء سیستم عامل پرطرفدار موبایل در جهان می باشد که طرفداران خاص خود را دارد و بسیاری از افراد کار کردن با سیستم عامل IOS را ترجیح می دهند.

طراحی و توسعه اپلیکیشن با زبان برنامه نویسی جاوا

 

جاوا یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی در جهان می باشد که در طراحی و توسعه اپلیکیشن بسیار مورد استفاده قرار می گیرد و علاوه بر برنامه نویسی اپلیکیشن های موبایل، در زمینه های دیگری هم کاربرد دارد. زبان برنامه نویسی جاوا یک زبان سطح بالا می باشد که در انواع سیستم عامل ها مانند مک، ویندوز و لینوکس اجرا می باشد و یک زبان کاملا کاربردی در همه زمینه ها می باشد. زبان برنامه نویسی جاوا در بسیاری از حوزه ها مانند طراحی و توسعه اپلیکیشن های اندروید، طراحی اپلیکیشن های تحت وب، طراحی و توسعه نرم افزار، سیستم معاملاتی، دستگاه های تعبیه شده، پردازش داده های بزرگ و … کاربرد دارد.

وضعیت طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی در ایران

شاید تا 10 سال قبل اگر به این موضوع می پرداختیم می دیدیم که هنوز حرفه طراحی اپلیکیشن در ایران جا نیوفتاده است و شاید کمت کسی در این زمینه مشغول به کار باشد. اما امروزه طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی به قدری پیشرفته شده است که یکی از اکثر برنامه نویسان دوست دارند تا در این زمینه فعالیت های خود را انجام دهند. در حال حاضر هزاران اپلیکیشن موبایل با صدها موضوع وجود دارد که بر روی هر تلفن همراه چندتا از آن ها نصب می باشد و کارهای روزمره خودمان را از طریق آن ها انجام می دهیم.

برخی از این اپلیکیشن ها جنبه تفریحی و سرگرمی دارند که در ایران کمتر به این موضوع پرداخته می شود ولی برنامه نویسان بسیاری هستند که در این زمینه فعالیت می کنند. برخی دیگر از اپلیکیشن ها در دسته اپلیکیشن های خدماتی قرار دارند که بیشتر متقاضی را دارد و بسیاری از شرکت ها برای ارائه خدمات خود اقدام به طراحی یک اپلیکیشن خصوصی می کنند که این کار توسط برنامه نویسان اپلیکیشن انجام می شود و حتی می توانند کارهای مربوط به توسعه، امنیت و پشتیبانی آن را هم انجام دهند.

کسانی که علاقمند هستند تا در حوزه طراحی و توسعه اپلیکیشن فعالیت کنند می توانند به دو صورت آزادکاری یا قراردادی مشغول به کار شوند. روش آزادکاری یعنی این که شما هر پروژه ای که بخواهید می توانید آن را انجام دهید و پس از اتمام طراحی اپلیکیشن آن را به صاحب پروژه تحویل دهید و دستمزد خود را دریافت کنید که بسیاری از برنامه نویسان این روش را انتخاب می کنند و اگر به خوبی در بازار کار آن جا بیوفتند، می توانند تعداد بیشتری پروژه را به صورت همزمان انجام دهند و درآمد بیشتری از این طریق به دست می آورند.

روش دیگری که وجود دارد به صورت قراردادی می باشد که شما تحت نظر یک شرکت یا سازمان پروژه های طراحی اپلیکیشن را انجام می دهید و یا فقط اپلیکیشن یک شرکت را طراحی می کنید و کارهای توسعه، امنیت و پشتیبانی آن را طبق قرارداد انجام می دهید و به صورت ماهیانه یک حقوق دریافت می کنید. از هر دو روش می توان درآمد خوبی به دست آورد و البته این بستگی به آشنایی شما به بازار کار آن دارد.

آموزش طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی در مجتمع نخبگان زنجان

اگر قصد ورود به بازار کار طراحی و توسعه اپلیکیشن با برنامه نویسی را دارید، می توانید یکی از زبان های برنامه نویسی مربوط به طراحی و توسعه اپلیکیشن را آموزش ببینید.  مجتمع نخبگان زنجان تمامی زبان های برنامه نویسی مربوط به طراحی و توسعه اپلیکیشن را در دوره های آموزشی جداگانه به همراه بهترین و بروزترین سیستم های آموزشی زیر نظر برترین اساتید کشور برگزار می کند و پس از پایان دوره یک مدرک معتبر دو زبانه به هنرجویان ارائه می شود. جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد دوره های آموزشی می توانید با کارشناسان این مجموعه تماس گرفته تا شما را در این زمینه راهنمایی نمایند.Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

  

اساتید مجتمع نخبگان زنجان