شما اینجا هستید:   خانه » اخبار و مقالات » مقالات

موسس مجتمع نخبگان: آینده در تخصص است نه در مشاغل کاذب

موسس مجتمع نخبگان زنجان گفت: آینده در تخصص است نه در مشاغل کاذب. نیروی متخصص سرمایه یک شرکت است و تخصص و مهارت به انسان ارزش می دهد براین اساس جامعه باید به سمتی برود که شعار هر ایرانی یک مهارت محقق شود.

دکتروحید مرصعی در حاشیه نمایشگاه اشتغال  گفت: این نمایشگاه با دیگر نمایشگاه ها متفاوت است. دیگر نمایشگاه ها معمولا در یک طیف هستند و موضوعات خاصی را دنبال می کنند اما، در این نمایشگاه تمامی طیف ها از صنعتگران بزرگ تا افرادی که در منزل خوداشتغالی دارند حضور دارند.

وی افزود: عمده هدف این نمایشگاه توسعه کارآفرینی بوده و این کارآفرینی است که در واقع اشتغال ایجاد می کند. اگر هر کسب و کار موفقی را بررسی کنیم مشخص می شود که در روند شکل گیری آن مطمئنا در ابتدا یک کارآفرینی صورت گرفته است.

مرصعی با بیان اینکه بسیاری از تولیدات چینی وارداتی را در حوزه مشاغل خانگی می توان تولید کرده، درآمدزایی ایجاد کرده و از خروج ارز جلوگیری کرد گفت: لازمه تحقق این مهم آشنا شدن مردم با مفهوم و روش های کارآفرینی است.

وی بر لزوم حضور کارآفرینان زبده و موفق در چنین نمایشگاهی در راستای تبیین روند درست کارآفرینی و چالش ها و فرصت های آن به علاقه مندان گفت: آشنایی با سرگذشت این افراد انگیزه کارآفرینی را در جوانان افزایش می دهد.

دکترمرصعی با اشاره به فعالیت در این نمایشگاه در خصوص معرفی کارآفرینان برتر گفت: این نمایشگاه برای کسانی که در نقطه شروع قرار دارند می تواند مفید واقع شود ولی برای کسانی که به دنبال کارهای بزرگ هستند شاید ضعف حضور کارآفرینان برتر به منظور انتقال اطلاعات و دانش و انگیزه کارآفرینی دیده شود که باید برای دوره های آتی رفع شود.

وی در ادامه با تاکید براینکه جوانان باید به این باور برسند که "کار را برای خودمان انجام دهیم نه دیگران" گفت: متاسفانه وابسته بودن به دیگران برای اشتغال به حدی در کشور ما قوی است که حاضر هستیم غرورمان را شکسته و ملتمسانه از افراد بخواهیم کار حتی خدماتی در شرکت ها یا سازمان ها را می پذیرند چراکه یاد نگرفته ایم برای خودمان کار کنیم.

اوی آشنا شدن با رشته کارآمد و یاد گرفتن تکنیک های مورد نیاز را مسیر کارآفرینی دانست که البته نیازمند خلاقیت است و افزود: امروزه تجارت اینترنتی، طراحی های نوین داخلی با توجه به کوچک شدن ساختمان ها و در کل حوزه ساخت و ساز ظرفیت های بسیار برای کارآفرینی دارند که باید مورد توجه جوانان قرار بگیرند .

وی سه عامل انگیزه، مهارت و خلاقیت را زمینه ساز کارآفرینی دانست و گفت: افراد باید به این سه عامل مجهز شوند تا بتوانند کارآفرین شوند .

دکترمرصعی با اشاره به نقش آفرینی سازمان فنی و حرفه ای در راستای توسعه مهارت گفت: ارائه امکانات، تجهیزات و آموزش های مهارتی به صورت رایگان فرصت مغتنمی است که توسط این سازمان در اختیار تمامی اقشار قرار می گیرد این در حالی است که همین آموزش ها با هزینه های بسیار بالا در بخش خصوصی ارائه می شود.Facebook    Google    LinkedIn    Twitter

برچسب ها

دکتر وحید مرصعی